גמז הנדסה ובינוי בע״מ

קבלן מפתח

קבלן מפתח

אילו יתרונות מציע קבלן מפתח במיזם בנייה?

עולם הבנייה דורש כישרונות הנדסיים מובחרים על מנת להבטיח שהמיזם יניב את מירב התועלת. כיום, כאשר התחרות גוברת באופן מתמיד, ביחוד בתחום קבלן מפתח -זוהי איכות השירות ההנדסי שיעמוד לרשותנו שתקבע את ההצלחה שלנו שנים קדימה.

לרוב, מתמודד היזם עם מורכבות החוזרת על עצמה. מצד אחד, רבים מהם מעדיפים לא להעסיק במשרה מלאה צוות הנדסי ומצד שני, עבודה עם פרילאנסרים ממתבצעת לעתים קרובות עבור כל פרויקט ולא פעם גם רק עבור חלק ממנו. בחלוף הזמן, אנו עשויים לגלות שלשירותים שקיבלנו אין "אמא ואבא". זוהי הסיבה שאנשי מקצוע מובילים בתחום ההנדסה החלו להציע שירותי קבלנות והנדסה במודל קבלן מפתח. מודל חדש זה מאפשר לקבל ליווי מלא לכל אורך שלבי הפרויקט וליהנות משותף מלא בכל שלב. כאן, נסביר מהו בדיוק קבלן מפתח ואילו יתרונות נוכל להניב משיתוף הפעולה הזה.

מהו בעצם קבלן מפתח?

קבלן מפתח, במהותו, הוא גורם מקצועי אחד המציע את כל השירותים הנדרש לפרויקט בנייה. קבלן המפתח אחראי ללוות את הפרויקט משלב הרעיון והתכנון הראשוני שלו ועד לבנייה הסופית ולמסירה. גישה מקיפה זו מאפשרת ללקוחות להפקיד את מלוא הפרויקט שלהם בידי גוף אחד, מפשטת את תהליך הבנייה ומפחיתה את העומס שבניהול מספר רב של קבלני משנה וספקים.

אחד השירותים המרכזיים שמספק קבלן המפתח הוא תכנון ועיצוב פרויקטים. לפני תחילת כל עבודת בנייה, יש חשיבות מכרעת לתכנון יסודי ותכנון קפדני. לרשות קבלני מפתח עומד לרוב צוות של אדריכלים, מהנדסים ומעצבים שעובדים בשיתוף פעולה הדוק עם לקוחות כדי להמשיג ולחדד את הרעיונות שלהם. הם לוקחים בחשבון גורמים שונים כמו תנאי האתר, מגבלות תקציב ודרישות רגולטוריות כדי לפתח תוכנית פרויקט מפורטת ועיצוב שמתיישרים עם החזון של הלקוח.

ניהול כל העבודה השוטפת

לאחר סיום ואישור התכנון של הפרויקט, הקבלן מפתח דואג לרכש כל חומרי הגלם, הציוד ואנשי הצוות הנדרשים לביצוע הפרויקט. גורמים מקצועיים אלו מביאים עמם ניסיון מקצועי רב ולא מעט קשרים ולכן, ניתן להבטיח עמם כי יגויסו למיזם שלך אנשי מקצוע אמינים ומנוסים. לא פעם, התמחור שניתן להשיג עבור שירותים דרך הקבלן יהיה משתלם יותר. ואכן, כחלק מתחומי אחריותו, דואג הקבלן לצמצם את עלויות הפרויקט שלך עד כמה שניתן. 

קבלן המפתח יפקח על כל תהליך הבנייה ויהיה נוכח באתר במהלך העבודות. כמו כן, הוא אמון על התיאום בין כלל פעילויות קבלני המשנה, עורך לוח זמנים קפדני לבנייה בהתאם ליעדים שלך ומוודא כי הפרויקט ממשיך להתנהל לפי התוכנית שהותווה, תוך הקפדה יתרה על בקרת איכות ועמידה בזמנים.

ניהול סיכונים וייעול עלויות אופטימליים

אחד מהיתרונות המשמעותיים בהעסקת קבלן המבצע את העבודות עד מסירה הוא העובדה שמאותו רגע, יש לך למעשה שותף שרואה בהצלחה שלך גם הצלחה שלו. איש המקצוע שלך יהיה בקיא בתקנות ובשיטות העבודה המומלצות של ענף הבנייה. ההיכרות המעמיקה שלו עם דרישות החוק והרגולציה והתהליכים הבירוקרטיים הנדרשים להשגת היתרים, מבטיחים שכל ההליך הבירוקרטי יתנהל ביעילות ובמינימום זמן. בנוסף, הוא אמון על שמירה על בטיחות באתר והערכת סיכונים מדויקת.

כמו כן, כחלק מניהול הסיכונים יערוך קבלן המפתח הערכת תקציב מקיפה בשלב מוקדם ויערוך עמך תיאום ציפיות כדי לוודא שהפרויקט ימומש עד לפרט האחרון במסגרת התקציבית הנתונה. הידע של הקבלן יסייע לך לבחון אפיקים חדשים לייעול עלויות וצמצום הוצאות.

ייעול אופטימלי של התקשורת במהלך הפרויקט

מהיום, כבר אין עוד צורך להתנהל מול שלל בעלי מקצוע. קבלן המפתח הוא הגורם הריכוזי מולו תתנהל כל התקשורת והתיאומים. מדובר ביתרון שיכול לעשות את כל ההבדל כשמנהלים פרויקט כה מורכב ורב היבטים כמו פרויקט בנייה. הסיכונים לקצרים בתקשורת מצטמצמים כמעט לאפס וניתן לקבל החלטות הרבה יותר מהר. קבלת ההחלטות המהירה הזו מאפשרת לא פעם לסיים פרויקטים לפני מועד המסירה.

אנו בגמז הנדסה מציעים שירותי קבלן מפתח צמודים ליזמים בתחום הבינוי ומלווים אותך לכל אורך הפרויקט שלך. עם 15 שנות ניסיון, ידע מקיף ומעמיק בכל ההיבטים המקצועיים הנדרשים ואבטחת איכות ללא פשרות, אנו מסייעים לך לקדם מצוינות בבניה. לפרטים נוספים, ניתן לפנות אלינו באתר עוד היום ונחזור אליך בהקדם.

להצעת מחיר השאירו פרטים בטופס, בוואטסאפ

תוכן עניינים

השאירו פרטים

ונציג יחזור אליכם בהקדם!