שיקום ושיפוץ מבנים

איטום מבנים

איטום מבנים

הגנה ושמירה על חזיתות המבנים הינם מהחשובים ביותר לאורך חיי מעטפת הבניין. על מנת שמעטפת וגג המבנה יהיו עמידים ובטיחותיים, הן לרווחת הדיירים והן לשלמות המבנה נדרשת אחריות של בעלי הדירות והנציגות לדאוג לבדיקה יסודית ע״י מהנדס מוסמך ובאופן תקופתי לגילוי מוקדם של ליקויים שעתידים להשפיע בטווח הקצר ובטווח הרחוק על עמידות המבנה ושמירה על הקיים. איטום חזיתות מבנים וגגות מסייע בהפחתה ובמניעה של חדירת מי גשמים לתוך המבנה והדירות. מכיוון שאיטום חיצוני מהווה נדבך חשוב שיש לבצע אותו בצורה מקצועית ומדויקת, חשוב לבחור עבור עבודות אלו את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.

מדוע חשוב לאטום קירות חיצוניים של מבנה?

מניעת רטיבות בתוך המבנה – ידוע כי קירות שלא אטומים בצורה מספקת מבחינה חיצונית, יגרמו לדליפות של מי גשמים לתוך המבנה. רטיבות בתוך המבנה תסב עוגמת נפש רבה לדיירי הבית, והיא אף עלולה לפגוע במבנה עצמו. מעבר לכך, לרטיבות במבנה יכולה להיות השפעות בריאותיות על דיירי הבית והם עלולים לסבול מקשיי נשימה, אסטמה או ברונכיט.

מניעת סיכון לדיירי המבנה – מים אשר חודרים למבנה כתוצאה מאיטום לקוי או לא מספק של קירות המבנה החיצוניים, עלולים לגרום להופעה של חריצים וסדקים במעטפת של המבנה. כל אלה יכולים לגרום לנזקים משמעותיים ביותר לתשתיות של המבנה וכן, עלולים לגרום להיחלשות היסודות של המבנה, דבר אשר מסכן באופן מהותי את דיירי המבנה. כמובן שסדקים וחריצים שמופיעים במבנה גם פוגעים במראה האסתטי שלו.

איטום מבנים: מתי יש צורך בכך?

איטום מבנה חיצוני היא פעולה הנדרשת במקרים בהם התגלו ליקויי בנייה בתשתיות האיטום של המבנה במסגרת בדק בית שערכו לאחת הדירות במבנה או למבנה כולו. במקרים שבהם הופיעה רטיבות בדירות המבנה שמקורה בקירות החיצוניים שלו. במקרים שבהם מתגלים על הקירות החיצוניים של המבנה סדקים או חריצים. במקרים שבהם המבנה מאוד ישן ויש צורך לבצע בדיקה של הקירות החיצוניים שלו וכן, פעולות חיזוק ושיקום וכן במקרים נוספים אשר בהם קירות המבנה דורשים תהליך שיקום וחיזוק. איטום גגות הבניין ( גג משותף לדוגמה ) הינו חלק מעבודות האיטום שיש לבחון בתכנון שיקום ושיפוץ הבניין. איטום גגות המבנים מתבצע באמצעות ירועות ביטומניות והעבודה כוללת הלחמה של היריעות, זפת חם, חומרי איטום אקריליים ויריעות פי וי סי.

כיצד מתבצעת עבודת איטום חיצוני למבנים?

עבודת איטום מבנה צריכה להתבצע בהתאם לארבעה שלבים חשובים: 

הגדרת מטרת האיטום – בשלב הראשון, יש צורך להגדיר את מטרת האיטום. האם מדובר על איטום הנדרש בשל בריחה של אוויר, בשל כניסה של מים, בכדי לשפר את איכות האוויר בתוך הדירות שמבנה או את היעילות האנרגטית או מכל סיבה אחרת.

זיהוי ואבחון האזורים שדורשים איטום – בשלב השני, יש לזהות את האזורים הדורשים איטום וחיזוק בקירות החיצוניים של המבנה. אזורים אלה יכולים להיות קרובים לחלונות, פתחי אוורור או בכל אזור בקירות החיצוניים שבו מופיעים סדקים.

בחירת חומרי האיטום הנכונים – בשלב השלישי, יש לבחור את חומרי האיטום הנכונים. בימינו ניתן למצוא מגוון חומרי איטום הרלוונטיים לביצוע העבודה המדוברת ועל כן, יש צורך לוודא כי חומר האיטום הנבחר מתאים לסוג העבודה וכי הוא עמיד ואיכותי ויספק את ההגנה המקסימלית לקירות המבנה לאורך זמן. כך למשל, תוכלו להשתמש במגוון חומרי איטום כגון: סיכה, פוליאוריטן ביטומני ועוד. כמו כן, במקרים של איטום מלא במסגרת שיפוץ לאחר קילוף וגירוד השכבה העליונה מומלץ מאוד לבצע איטום ע״י הרבצת שכבת טיח צמנטי לטובת איטום מושלם ולאורך ימים.

יישום חומרי איטום – בשלב הבא יש ליישם את האיטום שנבחרו עפ״י המלצת יועץ האיטום ו/או המהנדס וכל זאת בהתאם להוראות היצרן.

מדוע חשוב לבחור קבלני איטום מקצועיים ומנוסים בתחום?

קבלני איטום הרלוונטיים לצורך איטום מבנה חייבים להיבחר בצורה השקולה והטובה ביותר, זאת בשל העובדה כי מדובר על פעולה מורכבת שצריכה להתבצע בצורה הטובה ביותר. קבלן איטום מקצועי ידע כיצד לבחור את חומרי האיטום הטובים ביותר הנדרשים עבור הליך האיטום, לבחור את שיטת האיטום המתאימה ביותר עבור הקירות החיצוניים במבנה, בהתאם לפרמטרים שונים כגון: היקף נזקי הרטיבות הן במעטפת הפנימית והן במעטפת החיצונית של המבנה וכן, הוא יציע לכם אחריות בגין העבודה ויגבה מחיר הוגן.

איטום מבנים מהווה נדבך חשוב ביותר עבור כל מבנה שדורש זאת ועל כן, אין להתפשר על פחות מהטובים ביותר בתחום. 

להצעת מחיר השאירו פרטים בטופס, בוואטסאפ

תוכן עניינים

השאירו פרטים

ונציג יחזור אליכם בהקדם!