מבנים מסוכנים

מבנים מסוכנים

מתוקף תפקידה של הרשות המקומית לדאוג שכלל המבנים המצויים בתחום שיפוטה יהיו מתוחזקים, יציבים ואינם יכללו ברשית מבנים מסוכנים העלולים לסכן את הדיירים המתגוררים בהם או את הסביבה.

בסמכותה של עירייה או רשות מקומית להכריז על מבנה כלשהו שהוא מוגדר כמבנה מסוכן. במקרה שכזה, דיירי המבנה נדרשים לתקן את כל הליקויים במבנה אשר בגינם הוא מוגדר כמסוכן וכן, האחריות על פגיעה באדם או רכוש בשל אותו מבנה, תהיה על אחריותם בלבד. אם הוטל על המבנה שלכם צו מבנה מסוכן, עליכם לפעול בהקדם האפשרי על מנת לתקן את הליקויים ולהסיר את צו המבנה המסוכן.

מהו צו מבנה מסוכן?

שמירה על בטיחות התושבים מהווה חובה של כל רשות מקומית ועל כן, בין היתר עליה לבדוק מדי פעם מבנים המצויים בתחומיה. הרשות תוציא צו מבנה מסוכן לכל מבנה שהיא בדקה ומצאה כי הוא מסוכן. בכל עירייה ישנה רשימה מסודרת בה מופיעים מבנים מסוכנים הנמצאים תחת אותה רשות מקומית.

בין הסיבות שבגינן ניתן להכריז על מבנה כמבנה מסוכן הן: החולשה של המבנה או חלקים שונים בו, טיח מתקלף או סדוק במבנה, מרפסות שאינן יציבות במבנה, בטון פגום שחושף תחתיו ברזל, ברזל שמעלה חלודה ועוד. כאשר מוטל על המבנה צו מבנה מסוכן, דיירי המבנה נדרשים להבין מדוע הוא הוכרז כמסוכן ולתקן את כל הפגמים והבעיות שהגדירו אותו ככזה. במידה ולא יתקנו את המבנה, הוא יפונה וכן כל נזק שיגרם לרכוש או לבני אדם יהיה באחריותם.

כיצד ניתן לבצע הסרת צו מסוכן?

בכדי להסיר צו מסוכן על הדיירים לתקן כאמור, את כל המפגעים ולבצע שיקום מבנה מסוכן. הליך שיקום למבנים מסוכנים כולל בתוכו פעולות כגון: תיקון כל הליקויים אשר מפורטים בצו של המבנה המסוכן, חיזוק הקירות, חיזוק של עמודי מבנה וכן חיזוק כל חלק אחר שמטרתו היא ייצוב המבנה, איטום המבנה בצורה שתנטרל חדירה של מי גשמים שעלולים לפגוע בחוזק המבנה, חיזוק המרפסות במידה והדבר מפורט בצו מבנה מסוכן ועוד.

כל התיקונים הללו חייבים להתבצע על ידי חברה מקצועית ואמינה, בעלת ותק וניסיון בתחום. על כן, אם קיבלתם צו מבנה מסוכן – מוזמנים לפנות אלינו ואנחנו כבר נבצע עבורכם את כל הפעולות הדרושות בכדי להסיר את הצו המסוכן מהמבנה ולהפוך אותו למקום בטוח הן לדייריו והן לסביבה.

השירותים שלנו במבנים מסוכנים

הסרת צו מסוכן

רעידת אדמה חזקה בישראל, אומרים המומחים, היא רק עניין של זמן, אבל גם כשהאדמה יציבה, לגור בבית רעוע המסכן את דייריו, זה ודאי לא רעיון

פרטים נוספים >>

השאירו פרטים

ונציג יחזור אליכם בהקדם!